Церква Богородиці Десятинна: архітектурно-мистецький образ"

Запрошуємо на кураторську екскурсію виставкою «Церква Богородиці Десятинна: архітектурно-мистецький образ».
Цього року минає 1025 років освячення Десятинної церкви – першого християнського кам’яного храму Русі. Богородичний собор урочисто освятили у 996 р. Його друга назва – Десятинна церква, з'явилася через те, що на його будівництво князь Володимир Великий віддав десяту частину своїх прибутків.
Рештки фундаментів Десятинної церкви є однією з найважливіших археологічних пам’яток національної культурної спадщини. Нині точно невідомо, як саме виглядала споруда. Тому виставка дає змогу кожному відвідувачу спробувати реконструювати вигляд пам’ятки у власній уяві.
У Х–ХІ ст. Десятинна церква була головним релігійним центром Русі, осередком поширення культури та князівською усипальницею. У 1240 р., під час взяття Києва військами хана Батия, храм став останнім прихистком для багатьох киян.
На виставці є понад 1000 знахідок з території храму. Це будівельні матеріали та деталі декору, фрагменти фресок та мозаїк, бронзовий дзвін, побутове та культове приладдя, візантійський процесійний хрест.
Тут можна побачити речі з таємного сховища під церквою та залишки одного із вцілілих князівських поховань ХІ ст. А також знахідки з дохристиянського могильника, на якому й звели Десятинну церкву.
Дата проведення: 20 листопада 2021 року о 15:00
Тривалість: до 1 години
Місце проведення: вул. Володимирська, 2
Будь ласка, зачекайте...