Історія грошового обігу в Україні

Чи відомо вам, що монета – це змістовна речова та писемна пам’ятка? Відображення цілого кола ідей та понять у зображеннях та написах, імена та дати, що трапляються на монетах, їхні художні та епіграфічні дані, матеріали та техніка виготовлення, вага як елемент метрології, лічба грошей та залежність між монетами різного номіналу, відношення між монетами різних країн, монетні реформи – все це робить монети вдячним матеріалом для різнобічного вивчення економічної та політичної історії України, її матеріальної та духовної культури.

Крім того, монети є шедеврами образотворчого та медальєрного мистецтва, які крізь віки доносять до нас інформацію про яскраві політичні та суспільні події, справжні портретні галереї видатних діячів, герби правителів, зображення різноманітних пам’яток архітектури, скульптури та живопису, міфологічні сюжети, побутові сцени тощо.

У Національному музеї історії України зберігається одна з найбільших нумізматичних колекцій нашої держави. Вона формувалася впродовж ХІХ – ХХ ст. і налічує понад 130 тис. одиниць зберігання. В основі колекції – нумізматичні зібрання мінц-кабінету Київського університету Св. Володимира, Церковно-археологічного музею при Київській духовній академії та колекція Художньо-промислового музею.

Запрошуємо вас дізнатися більше про монети на екскурсії «Грошовий обіг на території України з найдавніших часів до сьогодення».

Замовити екскурсію можна щодня, з понеділка до п’ятниці, з 10.00 до 16.00, за телефоном (044) 278 48 64.
Будь ласка, зачекайте...