Скіфський звіриний стиль: труднощі "перекладу"

Зображення тварин у давнину були притаманні багатьом народам, однак мистецтво звіриного стилю асоціюється саме зі скіфами – грізними кочовиками, що тримали у страху населення Північного Причорномор’я протягом чотирьох століть (VІІ–ІІІ ст. до. н. е.).
Скіфський звіриний стиль – це зображення в оригінальній художній манері певних тварин чи фантастичних істот або окремих частин їхнього тіла (голови, вух, лап, ніг, копит тощо). Були розповсюджені також сцени шматування та боротьби тварин. Еволюція стилю прямувала від достатньо чітких, але реальних образів до їхньої орнаментальної схематизації, основні ж мотиви мало змінювалися з часом. Поза сумнівом звʼязок цього мистецтва з воїнською ідеологією та побутом.
Образи звіриного стилю, ймовірно, мали міфологічну основу. Їх «розшифровка», або ж «переклад», має величезне значення для реконструкції скіфських вірувань та ритуалів. Однак те, що було очевидним для скіфів, переважно залишається загадкою для сучасних учених.
Виставку «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу» можна вважати ще однією, візуальною, спробою прочитання загадкового «зооморфного коду».
Дата проведення: 21 березня 2021 року о 15:00
Тривалість: 45 хвилин.
Місце проведення: вул. Володимирська, 2
Будь ласка, зачекайте...